Copa Black Horse 2019
Lima
Peru
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined Final
 
Competitors
Abraham Arcila Soraluz
Abraham Venancio Arotinco Pimentel
Abril Andrea Arizaca Benique
Adrian Leandro Fernandez Prado
Aldo Iván Paco Aguirre
Alex Anderson Bedon Valentin
Andres Tenorio
Angel Anampa
Angel Jesus Panebra Rodriguez
Angelo Giovanni Licetti León
Angelo Taranco
Anthony Alexis Quea Marcelo
Anthony Terrazas Tello
Carlos Daniel Torres Tello
Carlos Ramirez Sotelo
Carlos Sullca Mejía
Cesar Paolo Vargas Davila
Christian Montoya
Christian Tonny Condori Sarmiento
Daniel Raul Alarcon Espinoza
Daniel Raul Serrano Cahua
Dario Cubas Castillo
David Balbuena Soriano
Diego Carpio Pérez
Diego Simeone Cotera Espinoza
Eduardo Munive
Erick Henry Tejada Rivera
Fabian Garcia Cepeda
Fatima Mamani
Gabriel Machado Nunes
Gianfranco Huanqui
Hernán Levano Villalobos
Hua Long Javier Wan Zhu
Hugo Fernando Centeno Bustamante
Ivan Alejandro Navarro Palacios
Ivan Salomón Pure Altez
Jair Cutimango Roman
Jean Piere Ordoñez Lopez
Jens Patrick Díaz Reyna
Jesús Gianfranco Estrada Higa
Jhomaykel Javier Palacios Sandoval
Jhon Alexander Taboada Temple
Joaquín Alberto Osorio Ramírez
Joaquín Guillén Bacilio
Joel Adrian Sinche Farfan
Jose Antonio Quispe Cespedes
Jose Fernando Romero
José Huamani Fullano
José Luis Rodríguez Castillo
Joshep Benavente Figueroa
Josue Joaquim Manrique Palomino
Juan Pablo Huanqui
Keny Chu
Kevin Antony Tello Delgado
Kiyoshi Francisco Mamani Malaga
Leonardo Paypay
Leonardo Vilca
Luciano Palacios
Luis Enrique Guevara Espinoza
Luis Gonzalo Porras Lopez
Luis Vargas
Marcos Aparicio Iliquin
Mateo Cuba Quintanilla
Mateo Elias Ramirez Chuquimarca
Mateo Moya Pérez
Mauricio Jesus Cuba Quintanilla
Michel Andre Gonzaga Quijano
Miguel Fernando Ignacio Yaranga
Mikel Andriu Tahua Lujan
Nicolás Emilio Parra Barreto
Pedro Giuseppe Garcia Milla
Percy Daniel Infante Mechato
Piero Alessandro Laguna Obregón
Ricardo Maxera
Roberto Diaz Ore
Rodrigo Adriano Tataje Ortiz
Rodrigo Eduardo Guerra Alvites
Roger Sullón Sanchez
Ronald Smith Huaman Cardenas
Sabrina Unocc García
Sebastián Alejandro Del Aguila García
Sergio Augusto Guillén Torres
Sergio Minaya Pimentel
Timo Bosch
Ting Sheng Bao Yang
Victor Alejandro Sante Aquije
Victor Masias
Walter Alexander Junior Licas Torres
Walter Felix
Yerson Andre Ramos Padin
Yuri Villanueva Alzamora
Zamir Pantoja
 

3x3x3 Cube - Final
#namecountryt1t2t3t4t5averagebest
1
Peru
9.668.227.318.308.908.477.31
2
Peru
8.989.709.228.449.609.278.44
3
Brazil
9.3010.499.419.516.999.416.99
4
Peru
10.018.5210.909.9010.7410.228.52
5
Peru
9.2612.659.8413.528.7710.588.77
6
Peru
13.0210.5310.1811.9712.4311.6410.18
7
Peru
14.1612.1012.1710.6810.9911.7510.68
8
Peru
14.829.1414.8810.5310.2411.869.14
9
Spain
12.9010.4912.8212.3811.0812.0910.49
10
Peru
12.4911.1414.3112.0311.8812.1311.14
11
Peru
16.4111.8912.7710.4312.1112.2610.43
12
Peru
11.4112.4818.7813.2312.0912.6011.41
13
Peru
11.61DNF14.3511.6311.8912.6211.61
14
Peru
10.6113.4913.9011.7513.0812.7710.61
15
Peru
17.4412.7711.7212.8413.9513.1911.72
16
Peru
11.9914.6614.9012.3714.2513.7611.99